Väljavõtted Trip.ee kasutajate kommentaaridest :

Itaallastel on lihtsalt selline temperament: kui midagi nende käest küsid, siis kõigepealt vahivad lolli näoga otsa ja irvitavad mõni minut. Muidugi on õige see, et seda ei saa laiendada kogu rahvuse kohta, kuid midagi sellist, mis oli Itaalias ei ole mina veel kuskil näinud. Olen käinud peaaegu kõigis Euroopa riikides ja sellist suhtumist mina varem näinud ei ole.

Ma toon mõned näited, miks minul selline arvamus itaallaste kohta kujunes.

Nt küsin Milanos teed. Esimesed kolm inimest, kellega üritasin inglise keeles rääkida, jooksid seisma jäämata minust mõõda. Järgmine inimene jäi küll seisma, kuid irvitas tükk aega vaadates auto EST numbrimärki, ütles miskit itaalia keeles ja jooksis edasi. Viies inimene ütles inglise keeles sorry ja läks edasi. Ma ei ole sellist asja mitte kuskil varem kohanud.

Järgmine asi oli see, et kuskil pärast Genovot oli kiirteemaksu kogumise punkt. Seil oli aparaat, kuhu tuli raha sisse panna. Kõik oli ainult itaalia keeles. Panime raha sisse ja aparaat ütles midagi itaalia keeles ja võttis raha ära. Tõkkepuu ei avane. Paneme raha uuesti, ikka sama asi. Olime juba üle 20 eur maksnud. Seljataha oli kogunenud autokolonn, kõik lasid signaali, mitte keegi ei tulnud appi. Läksin siis küsima, sain sõimata. Sama asi kordus mitme kiirtee peal.

Siis läksime ühte hosteli. Seal lähedal oli tiheda liiklusega maantee. Küsisin, et kas müra ka tuppa kostab. Selle peale adminn solvus ja keeldus meid üldse teenindamast.

Lisaks on seal olematu liikluskultuur. Nägin linnades pealt mitut avariid, liiklus närviline, kuskil ei lasta reastuda. Vihale ajasid ka kiirteel tuledega vilgutajad. Sõidavad oma ferrariga tee lõpus selja taga ja kui ma mõnest veoautost vasakpoolses reas mõõda lähen, hakati kohe tuledega vilgutama, et tule eest ära. Ise oli ta veel oma kilomeetri kaugusel ja pidurdada veidi ei viitsi. Ja selline asi oli koguaeg.

Ainus riik, mille külastusest on jäänud mulle negatiivsed emotsioonid. Kindlasti on seal ka normaalseid inimesi, kuid selline käitumine korduvalt ei saa olla vaid juhus.

Sitsiilia kohta võin lisada, et seal on küll üks Euroopa närvilisemaid liikluskultuure. Palermos õpib signaalitamise kohe kindlasti ära; samuti punase tule alt läbisõitmise ja muud kohalikud eripärad.

Auto rendi nii väike kui võimalik, sest linnades on liiklus meeletu ja suurema masinaga ei ole võimalik kusagilt läbi pääseda. Palermost ilma mõlgita välja tulla on suht raske, aga mitte võimatu.