Plaan on minna 2017. aasta veebruaris lõpuks ometi Austriasse – kõikide lumelauasõprade paradiisi.
Austrias on 2 suuremat suusakeskust, kuhu on esmakülastuseks ehk kõige mõistlikum minna : Saalbach ja Ischgl.

Saalbach

Saalbach (1003m) on täiusliku alpikuurorti musternäidis. Siit leiab tohutu valiku hoolitsetud suusanõlvu, kohvikuid ja poekesi ning hulgaliselt nukumajakeste sarnased hotelle.
Suusatõstukite ringsüsteem – skicircus-ühendab endas tegelikult kolme suusakeskuse – Saalbachi, Hinterglemmi ja Leogangi ca 200 km laskumisnõlvasid. Igal aastal juurde ehitatud moodsad ja kiired tõstukid teevad suusamõnude nautimise eriti meeldivaks.
200 km radu, suusatõstukite täiuslik ringsüsteem – skicircus,  kõrguste vahe 1003-2100m.
Peatõstuk: Schattberg-Express, ka jalakäijate tänavalt saab üles nõlvadele mugavalt tooltõstukiga või gondliga.
Kõige pikem, 7 km pikkune Schattberg Ost-Jauseralmi trass sobib algajatele suusatajatele. See on laskumine  Schattberg Osti (2020 m) tipust, rada 2a ja 2b.
Algajaid suusatajaid ootavad ka  lõunanõlvadel asuvad Wildenkarkogel, Bern ja Reiterkogel. Enamus radu ongi sinised ja punased.
Professionaalide seas on populaarsed 15 km ulatuses kulgevad Schattbergi ja Zwölferkogeli mägede “mustad” rajad (Laskudes Zwölferi (1984 m) tipust). Pikad ja nõudlikumad laskumised Hinterglemmi poolel.
Carving-suusatamise ja künkliku laskumise huvilistele sobivad Leogangi rajad. Valgustatud laskuvad rajad õhtuseks suusatamiseks asuvad Hinterglemmis ja Leogangis, MM nõlvad asuvad Zwölferkogelil ja Bernkogelil.
Saalbachis on ka maailma spordistandarditele vastav half pipe, Bernkogelil 80 m ja Turmwiesel 30 m.
Hinterglemmis asub valgustusega suusapark.
Võib teha läbi eraldi Saalbachi ringi (rohkem algajatele) ja eraldi Hinterglemmi ringi (pisut nõudlikum ring). Suurem ring hõlmab 40 km ja selle läbimiseks kulub keskmiselt 5 tundi, väiksemad ringid ca 20 km.Tõstukijaamades saadaval erladi skeemid, kuidas ringe läbida.
Saalbachis on hulgaliselt istme- soojustusega tõstukeid.
Tundke huvi, kui palju te läbi olete suusatanud: registreerige ja sisestage mäepileti number www.skiline.cc
Wifi-piirkond- gondlite ülemistes jaamades ja mäekohvikutes.
Saalbachis on sõbralik kelgurada, seega soovitav kaasa võtta mugavad jalanõud.
Mõnusaid hütte ja söögikohti leidub nii nõlvadel kui nõlva all, üks tuntumaid suusapäeva lõppedes on Saalbachi kodunõlvalt külla laskudes Hinterhagalm.
Populaarne koht  Bauer ´s Schi-Alm.

Lisainfo

Siin suusakeskuses ootab teid kaasaegseim tõstukipark Alpides. Kiirelt arenev ja väga hea tõstukitesüsteem ühendab omavahel kolme suusakeskuse – Saalbachi, Hinterglemmi ja Leogangi nõlvad, pakkudes kokku 200 km laskumisi.
Päikesele avatud nõlvad ja mitte väga suured kõrgused määravad selle, et parim aeg Saalbachi külastada on just veebruar. Kui satub ka olema tuuline päev, on siin suur valik metsavahelisi radu, mis tuulevarju pakuvad. Üle keskmise rohkem leiab siin nõlvadel õdusaid mäerestorane.
Uus soendusega gondeltõstuk töötab kuni 21.30 ja sõiduks on avatud valgustatud rada ning lumelauapark. Nädalase tõstukipileti omanikule on ka õhtune sõit tasuta.
Saalbach ja Hinterglemm on kaks eraldiseisvat küla vahemaaga 4 km. Liftisüsteem ühendab need, ja mis peamine, ning Austria kohta eriline, on see, et peatõstukid asuvad külas täiesti keskuses. Mõlemas külas on jalakäijate tsoon, mis võimaldab mõnusa kulgemise erinevate restoranide ja poodide vahel.

Suusakeskus arvudes:

küla kõrgus 1003 m. ü.m.p.

rajad 930-2095 m. ü.m.p.
Kokku 200 km laskumisi, nendest

  • siniseid 90 km
  • punaseid 96 km
  • musti 14 km

Kokku 55 tõstukit
Pikim laskumine 7,5 km, sinine rada Schattberg Ost – Jauseralm

Interaktiivne mäekaart siin >
Suusakeskuse koduleht 
siit >

Plussid ja miinused

+ Väga kaasaegne tõstukipark
+ Keskus sobib suurepäraselt erineva tasemega suusatajatele, sh lastega peredele
+ Ilusad Alpi stiilis külad
+ Suur jalakäijate tsoon
+ Tõstukid küla keskusest
+ Väga elav after-ski ja ööelu
+ Palju õdusaid mäerestorane

– Suhteliselt vähe võimalusi off-piste sõitjaile

Ischgl

Austria-Shveitsi piiril asuv keerulise nimega suusaküla on 220 km laskumisrajaga Silvretta Skiarena keskus. Silvretta Skiarena on Austria suurimaid suusapiirkondi, suusatamisvõimalusi leidub siin igasuguse tasemega sõitjaile – on laiu ja laugeid, kitsaid, järske, künklikke ning maalilisi metsaradu. Suusatada saab üle mäeaheliku nii Austria kui ka Shveitsi riigi territooriumil.
Külast viib kolm kiiret gondeltõstukit liftide ja radade peamisse sõlmpunkti 2320 m kõrgusele Idalpi. Ekstreemsusteotsijad võivad sealt võtta suuna Höllenkari ja Vesili punastele ja mustadele laskumistele. Pika spordipäeva saab, kui tõusta üles Palinkopfi (2864 m) tippu, kust algab üle 10 km pikkune laskumine Samnauni külla Shveitsis, mis on tuntud ka tax free tsoonina.
Need, kes väsitavaid suusapäevi lõbusas seltskonnas lõpetama on harjunud, ei pea pettuma: Ischglist leiab nii mõnegi kuulsa after-ski paiga. Näiteks Trofana Alm (vaata pilti allpool), mille kaks korrust pärastlõunaks puupüsti täituvad ja kus janustele õlut ka meetriga mõõdetakse. Sportimisest kangeksjäänud lihaseid saad ravida Silvretta Center’i saunas ja basseinides.

Üldinfo

Ischgl on ilmselt parim, mida Austria Alpid suusatajale suudavad pakkuda. Põhjusega nimetatakse seda erilise atmosfääriga suusaküla Alpide parimaks suusakeskuseks ja “kõikide suusakeskuste juveeliks”. Silvretta Ski Arena on 5 gondeltõstuki, 23 tooltõstukiga ja 14 ankurtõstukiga Alpide üks suurimaid suusakeskusi. Ischgli väga head lumeolud tagab tema asukoha suur suhteline kõrgus. Küla ise asub 1400m ü.m.p, suusakeskus 2300m ü.m.p. ning sellega on Ischgl pälvinud ka Austria ühe lumerikkaima piirkonna tiitli. Muuseas, juhul kui peaks vajalik olema, on suurem osa suusakeskusest kaetud ka kunstlume valmistamiseks vajaliku tehnikaga. Eriliseks teeb Ischgli veel see, et radade sõlmpunktist, Idalpist (2320m), hargneb tõstukite ja laskumiste virr-varr nii Austria poolel kui ka hoopis Shveitsi poolele. Riigipiiri tähistavad mäeharjal Austria ja Shveitsi lipud. Austria poolele jäävad valdavalt punased rajad pakuvad sõidunaudingut eeskätt keskmise ja hea tasemega suusatajatele-lauduritele. Idalpis asub ka suur lumelauapark. Kergemad rajad (nr 11, 8, 6) pakuvad mitmekülgset harjutamisvõimalust algajatele. Tõsisemad tegijad võivad leida ennast Palinkopfi (2864m) ja Greitspitzi (2872m) mäe erinevatel järskudel nõlvadel. Looduslikult üks kauneimaid laskumisi on rada nr 7 Velilltal’i. Üle mäeaheliku Šveitsi jõudes, ootab aga ees terve hulk rahulikumaid ja kergemaid siniseid radu ning ka pikad laskumised Samnauni külla, mis on tuntud ka maksusoodustusega piirkonnana (tax-free) oma sõbralike hindade poolest. Ischgl on kuulus ka oma after-ski poolest – kahtlemata maailma parimad after-ski baarid asuvad just Ischglis! Teid ootavad legendaarsed pubid ja esinejad, meetrikaupa müüdav õlu ning vahva seltskond. Lisaboonusena on Silvretta mäepiletiga võimalik külastada ka lähedalasuvaid suusakeskusi Sees, Kapplis ja Galtüris.

Insider-TIP

Ischgli suusamäel, otse Idalpi vastas asuvas lumelauapargis, on võimalik proovida peadpööritavaid hüppeid ja lihvida oma hüppetehnikat. Ja seda on võimalik teha kartmata saada valusat kontakti lumise mäega. Nimelt võib siin saada ainulaadse kogemuse osaliseks ning sooritada hüppeid maandudes ohutult spetsiaalsele batuudile.
Ischgli kuumimad after-ski`d toimuvad mäel K2 kohvikus ja Trofana Alm baaris („karubaar”).
Interaktiivne mäekaart siin >
Suusakeskuse koduleht 
siit >

Reisijuhi kommentaar

Ischgl meeldib kõigile! Seda on näidanud kogemus Ischglisse suusareiside korraldamine aastate jooksul. Ischgli aura ja olemus on mõnevõrra elitaarsem kui paljudel teistel suusakeskustel. Ja kuigi Ischgli mäepiletite hinnad on ka mõnevõrra kallimad kui mujal, siis võite kindlad olla, et selle raha eest saate ka perfektselt hooldatud suusaradasid, head infrastruktuuri ja mõnusat meelelahutust nii üleval mäel kui ka all suusakülas. Linna peatänaval võite kõrvuti leida nii traditsioonilise loomalauda kui ka uhked butiigid. Lisaks pubid ja after-ski baarid, suurlinna tasemel diskoteegid ja suurepärased restoranid – see on Ischgl! Selline kaasaegne harmoonia modernse ja traditsioonilisuse vahel teeb Ischglist maailmatasemel suusakeskuse. Ka metropoliitsus on märksõna, mis iseloomustab Ischglit. Siia sõidavad talvehooajal kokku suusafännid igalt poolt maailmast moodustades nii mõnusa sünergia ja laheda seltskonna, et peale nädalast suusapuhkusest tahaks kas siia jääda või kõik selle koju kaasa võtta. Kui aga sõita Ischglist natukenegi eemale, leiate end aga jällegi tüüpilistest tirooli küladest, kus ka elamise-olemise hinnad jällegi sõbralikumad 😉