Sissejuhatus

Eks seda Ameerika (loe : USA) reisi ole pikalt mõtteis heietatud ja tihti enne uinumist planeeritud, aga alati on see lõppenud kurva ohkega, et selleks pole piisavalt pappi ja tuleb paraku kuhugi määramatusse tulevikku edasi lükata.
Enam pole kuhugi lükata. Tuleb minna. Muidu jääbki tegemata.
Paraku siiski mitte kohe. Optimistliku plaani kohaselt 2018 varasügis või halvemal juhul kevad-suvel.

Aja suhtes arvan, et optimaalseim reisi pikkus oleks u. 3 nädalat. Lühemaks ajaks pole nii kaugele mõtet minna, aga veel pikemaks ajaks on vaja liiga palju raha.
Lugedes erinevaid foorumeid soovitatakse Californiasse minna aprillist kuni oktoobrini – siis on soojem ja mõnusam aeg, mil pääseb kõikidesse rahvusparkidesse sisse. Samas matkamiseks võib jahedam aeg isegi parmini sobida, aga siis peab arvestama, et mõnedes kõrgemates kohtades on lumi ja jää maas ning autosid sinna ei pruugita lubada (nt. mai kuus Yosemite’is).
Kindlasti on Ameerikas väga palju kohti, kus tahaks käia, aga aeg ja rahakott seavad omad piirid. Lisasin Google’i kaardile enda jaoks USA huvipakkuvamad kohad ning selgelt ülekaalu jäi läänerannik, eriti just California piirkond.

Teekond

Algus ja lõpp peaksid olema suure tõenäosusega Los Angeleses. Täpsemalt LAX’is – Los Angelese rahvusvahelises lennujaamas. Olen näinud ka lennupiletite sooduspakkumisi San Fransisco’sse. Eeldatavasti tuleb rendiauto tellida lennujaama (rendiautodest konkreetsemalt siis eraldi peatükis).

Esialgselt planeeritud teekond (versioon 1):

P.S. Lohistasin oma kaardil teekonna piki rannikut, aga see ei salvestu kaardi taasesitusel. Samas pole võimalik Google’i kaardile üle 10 sihtpunkti lisada. Bing’i kaardil saab küll rohkem sihtkohti lisada, aga samas pole seda võimalik normaalselt kodulehel kuvada…
Aga lisan täpsemad väikekaardid sihtpunkte tutvustavatele lehtedele.

Versiooni 1 pikkuseks on u. 4000 km.
Kui eeldada, et mitmed kohad võtavad külastamiseks kogu päeva (nt. matkad rahvusparkides, tutvumised Las Vegase ning Los Angeleses’ga) ning arvestada sõidupäevi u. 16, siis päeva keskmine läbisõit oleks hetkel vaid 250 km. Seega üsna rahulik tempo.