Lend
Lennule registreerumine ja pardakaart.
Kõik reisijad peavad lennule registreerima (check-in) internetis (online) ja välja printima või alla laadima pardakaardid (boarding pass). V.a. Business Plus paketi liikmed, kes saavad tasuta lennujaamas registreeruda.
Pileti ostnud reisijad saavad internetis lennule registreerida alates 30 päeva enne väljalendu. Istekoha asukohta saab tasuta valida kuni 7 päeva ja 2 tundi enne väljalendu.
Online lennule registreerimist ja pardakaardi väljatrükki saab teha SIIT.
Peale seda, kui reisija on lennule registreerunud, on tal võimalus välja printida või alla laadida pardakaart.
Pardakaardi paberile väljatrüki võimalus lõppeb kuni 2 tundi enne väljalendu.
Iga pardakaart peab olema eraldi trükitud A4 formaadis paberile või ligipääsetav Ryanair’i rakenduse (app) kaudu.
Ryanair aktsepteerib ka mobiilset pardakaarti – koos ID-kaardi või passiga. Rakendus Google Play’st.
P.S. Sama rakendusega saab ka lennule registreeruda!
Kehtivad reisidokumendid koos pardakaardiga tuleb esitada nii turva- kui lennuväravas (boarding gate).
Lennuväravas tuleks olla vähemalt kolmkümmend (30) minutit enne lennu plaanipärast väljumist. Lennuvärav suletakse kakskümmend (20) minutit enne väljalendu. Hiljem saabudes enam lennule ei lubata.
P.S.2. Euroopa Liidu siseselt on võimalik Ryanair’iga lennata kasutades isikutuvastusena ID-kaarti. NB! Marokosse lendamiseks on vaja passi.
Eelisjärjekorras pardaleminek.
Olles ostnud eelisjärjekorras pardalemineku (Priority Boarding) ja jõudes lennuväravasse mitte hiljem kui kolmkümmend (30) minutit enne väljalendu, on võimalus siseneda lennukisse enne teisi reisijaid.
Lisaks garanteeritakse, et eelisjärjekorras pardaleminejate käsipagasit ei paigutata lennuki hoiuruumi, kui see ei osutu vajalikuks tulenevalt funktsionaalsetest põhjustest.
Eelisjärjekorras pardaleminek on tasuta kõikidele klientidele, kes on ostnud Premium Seat pileti (read 1-5, 16 ja 17, 32 ja 33).
Eelisjärjekorras pardaleminek maksab tavapileti ostnud reisijale alates 2€ / £2 inimese kohta / per lend.
NB! Eelisjärjekorras pardaleminek lisatakse kõikidele samas broneeringus olnud klientidele.
Pardale ei tohi kaasa võtta kuumi jooke ega tarbida oma alkoholi.
Suitsetada ei või üheski lennuki ruumis. Antud keelu rikkumine toob kaasa kriminaalvastutuse koos kõigi kulude hüvitamisega.
Pagas.
Käsipagas.
Üks käsipagasi kott võib kaaluda kuni 10 kg, maksimaalsete mõõtudega 55cm x 40cm x 20cm.
Lisaks võib üks reisija kanda ühte väikest kotti, mille suurus tohib olla kuni 35cm x 20cm x 20cm.
Tulenevalt lennuki salongi pakiruumi võimalustest lubatakse reisijateruumi vaid kuni 90 suurt käsipagasi kotti (55cm x 40cm x 20 cm). Kõik ülejäänud suured käsipagasikotid paigutatakse tasuta lennuki hoiuruumi (aircraft hold).
Lubatust suuremate mõõtmetega käsipagasit ei lubata lennuväravast läbi. Võimalusel paigutatakse see lisatasu eest (£ 50/50 € + KM) lennuki hoiuruumi. Igaks juhuks tuleks kontrollida käsipagasi mõõtmete sobivust pagasi vastuvõtulauas (Bag-Drop desk), enne turvaväravate läbimist.
NB! Sülearvuti, fotokaamera või muu elektroonika tohib olla käsipagasis.
Äraantav pagas.
Kõik äraantava pagasiga (Checked Baggage) seotud tasud tuleb maksta pagasi vastuvõtulauda (Bag-Drop desk) hiljemalt 40 minutit enne väljalendu.
Pagasi vastuvõtulaud avatakse reeglina 2 tundi enne väljalendu.
Aja- ja raha kokkuhoiu mõttes saab Ryanairi kodulehel, kasutaja registreerimiste alt, eelregistreerida lisateenuseid – nii äraantavat pagasit, spordivahendeid, lapsetoole kui ka näiteks eelisjärjekorras pardale minekut.
Äraantaval pagasil peaks kindlasti olema peal nimi, aadress ja kontakttelefon. Soovitavalt ka lennu registreeringu number.
Vedelikud käsipagasis.
Ükski käsipagasi vedelik ei tohi olla suuremas konteineris kui 100ml.
Kõik vedelikud (s.h. hambapasta, kosmeetikakreemid, geelid) peavad olema pakitud ühtsesse, läbipaistvasse, taas-suletavasse plastikkotti, mille maksimaalsed mõõdud tohivad olla 20cm x 20cm ning maksimaalne kogumaht ei tohi ületada 1.-e liitrit.
NB! Kui näiteks 125 ml mahutavas pakendis on vaid pool sees, siis ka sellega läbi ei saa. Loeb see suurus, mis pakendil kirjas. Erandeid on tehtud imikutoidu (seni kuni pardakaardil on kirjast infant), kontaktläätsede vedeliku ja vedelate retseptiravimite (hea oleks ka arstitõend sel juhul) suhtes.
Reisija peab olema võimeline plastikkoti täielikult sulgema ning see peab mahtuma käsipagasisse.
Vedelikega kott tuleb enne läbivaatust võtta käsipagasist välja, sest seda skaneeritakse turvaväravates eraldi.
Vedelikud, mis on ostetud lennujaamast, võib kanda käsipagasis senikaua, kui ostetu ja arve (millele on kirjas ostuaeg) jäävad suletuna turvakotti (punase äärega).
Turvakotti ei tohi avada enne lõppsihtkohta saabumist. Aga kui ümberistumisega lennul turvatöötaja nõuab koti avamist ja pudelite läbivaatust, siis tuleb paluda vedelike taaspitseerimist uues väärtpaberikotis.
Ehk siis kui osta lennujaama tax-free’st jooke, mida kohe tarbida ei kavatse, siis tuleb lasta need ära pakkida – kilekott sulatatakse kinni ja tšekk pannakse kotti. Seda oleks hea teha ka juhul, kui on otselend, sest võib tekkida juhus, kui on vaja minna lennujaama steriilsest tsoonist avatud tsooni ning uuesti sisenedes üle 100 ml mahutuvusega pakkimata pakendeid enam endaga kaasa võtta ei saa.
Ohtlikud esemed.
Kõiki teravaid esemed, mida saab kasutada relvana, pole lennuki salongi lubatud kaasa võtta.
Siia hulka kuuluvad : korgitser / noad / käärid – kõik need peavad olema pakitud äraantavasse pagasisse.
Teravatest esemetest niipalju, et nt noad ja käärid on lubatud kuni 6cm teraga (välja arvatud nt liblikad, lukustatava teraga noad, täägid jne mis on tsiviilkäibes üldse keelatud – neid ei tohi ka 3cm pikkuseid olla). Üks asi, mis on keelatud, aga mida paljud ei tea on nn. killerkamm ehk terava metallist otsaga kamm. Lisaks sellele sukavardad, heegelnõelad, tööriistad, kivid (umbes kuni 5cm läbimõõduga on veel ok, suuremaid ei tohi).
Keelatud on kõik kergestisüttivad esemed (näiteks aerosoolvärvid) ja toksilised ained (näiteks happed) ning loomulikult ka relvad.
Vedelikud, mis on ükskõik mis suuruses keelatud – atsetooni baasil küünelakieemaldid, erinevad tooted alkoholisisaldusega üle 70% (seda peaks eriti kontrollima antibakteriaalsetel toodetel, sest need tihti üle 70%) ning enam vähem kõik tooted, millel peal punane rist (ärritava toimega), zippo bensiin ja muud tuleohtlikud vedelikud. Need tooted on keelatud ka suures (ehk reisijast eraldi liikuvas) pagasis.
Asjade nimekiri, mis ei kvalifitseeru pagasina :
http://www.ryanair.com/us/terms-and-conditions/article8-itemsunacceptableas/